ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5013 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

The Chainsmokers budou hrát ve vesmíru

0 jsk 25.7.2022

Američtí hudebníci The Chainsmokers se zřejmě stanou prvními muzikanty, kteří zahrají ve vesmíru. Ve speciální tlakové kapsli připojené ke stratosférickému balónu by měli vystoupit už v roce 2024. Jejich písně by měly znít ve výšce více než třicet kilometrů nad zemským povrchem.

Projekt plánuje společnost World View, která se zabývá průzkumem vesmíru s cílem zvýšit přístup do stratosféry. Patří také mezi ty, které do vesmíru vypravují turisty. „Vždycky jsme snili o tom, že poletíme do vesmíru a jsme nadšení, že nám World View tento zážitek umožní,“ těší se The Chainsmokers. „Bude to neskutečná podívaná, velmi inspirativní.“

Vedoucí projektu Ryan Harman si Drewa Taggarta a Alexe Palla, členy The Chainsmokers, vybral kvůli tomu, že obdivuje jejich lásku k hudbě a nasazení, a také proto, že je to kapela, kterou má řád jeho mladší syn. „Vím, že jejich hudba zasahuje spoustu lidí a líbí se mi, že jsou opravdu zapálení pro své umění. Pro to, co dělají, mají stejnou vášeň jako my,“ vysvětlil.

Společnost World View plánuje zpřístupnit lety do vesmíru širší veřejnosti. I proto se její zástupci rozhodli sáhnout po The Chainsmokers, kteří jsou populární v různých věkových skupinách. Vystoupení The Chainsmokers ve vesmíru hodlá zaznamenat a zpřístupnit lidem v celém světě. Je prý dokonce možné, že se na palubu kapsle, která kapelu do vesmíru vynese, vejde i minimální počet diváků.