ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 13002 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

The Cell zahrají ve věznicích

0 Redakce 12.3.2010

Česko-americká bluesrocková kapela The Cell si naplánovala miniturné po tuzemských věznicích. Vystoupí nejdříve 14. března ve věznici Kynšperk nad Ohří pro 200 vězňů a 24. dubna pro 400 vězňů v Rapoticích u Brna.
Pro fanoušky, kterým by mohlo být líto, že nejsou za mřížemi, přidá velký koncert 14. dubna v pražském kulturním domě Vltavská, kde společně s ní zahrají hosté Petr Janda, Martin Kraus a Tomáš Hájíček.

Osmičlenná formace The Cell v čele s americkým zpěvákem Davidem Kangasem hraje muziku založenou na blues, jižanském rocku a country – „southern fried bohemian blues-rock“, jak svůj styl nazývá. Souzvuk dvou kytar, saxofonu a hammondů příjemně doplňují dívčí vokály.

Kapela koncertovala například jako předskokan ZZ Top, Johna Mayalla, The Sweet nebo Tito and Tarantula, v jedenácti českých městech pak jako host na turné kapely Olympic a také odehrála společnou šňůru s kapelou Vítkovo kvarteto v rámci Narozeninového turné rádia Beat. Loni v dubnu The Cell zavítali na americký jih, aby absolvovali krátké turné Prison Break Tour 2009 v Louisianě, kde zahráli na šesti klubových scénách, ale také ve věznicích. Vystupují na festivalech v USA i v Evropě.

tz