ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5233 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

The Atavists vydávají na vinylu album nominované na cenu Anděl

0 jsk 7.12.2023

Rocková kapela The Atavists pokřtí 14. prosince v pražském klubu Café V lese vinylové vydání svého třetího alba Prettier Than You. Stane se tak téměř na den přesně rok poté, co album vyšlo na digitálních streamovacích platformách.

„V březnu jsme již sice album pokřtili, ale doteď bylo dostupné pouze na cédéčku. Vyslyšeli jsme četná přání fanoušků a rozhodli se ho vydat také na vinylu,” vysvětluje frontman kapely Adam Krofián. Album Prettier Than You bylo začátkem roku nominované na cenu Anděl za nejlepší rockový počin.

Vinylová deska bude vyčnívat z řady už jen tím, že je hnědá. „Na obal jsme umístili spoře oděný německý pár z 80. let, který leží v posteli s dobovým osobním počítačem. Jiná barva pro vinyl ani nepřicházela v úvahu. Hnědá je nová černá,“ pochvaluje si Krofián, který je na české hudební scéně respektovaným sólovým kytaristou s nezaměnitelným herním stylem. Vinyly budou poprvé k dostání právě v Café V lese. Po křtu je bude možné zakoupit osobně na všech dalších koncertech nebo také online na e-shopu kapely.

The Atavists na pražském koncertu odehrají všechny písně z alba Prettier Than You. Zazní i skladba Fool’s Gold, kterou na albu nestandardně nabubnoval kytarista Krofián. Fanoušci se navíc mohou těšit také na premiéru několika zcela nových písní, které v nedávné době kapela nahrála v belgickém Bruselu ve spolupráci se zahraničními producenty. Dále kapela láká i na zajímavé hudební hosty.

Společně s The Atavists zahraje liberecké duo Bloody Capes, které si i přes svojí krátkou existenci stihlo udělat v rámci alternativní scény velmi slušné jméno.

Tagy: