ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6335 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

The Atavists vydali třetí album. Hostuje na něm i Lenka Dusilová

0 jsk 19.12.2022

Rocková kapela The Atavists z Hradce Králové navazuje na své dvěma Anděly oceněné album Lo-Fi Life z roku 2018 a vydává svou třetí desku Prettier Than You. Album je k poslechu zatím na streamovacích platformách, je na něm jedenáct písní.

„Ještě letos chceme pro fanoušky nachystat CD a začátkem roku začneme připravovat vydání na vinylech,“ říká frontman kapely, hlavní autor hudby, kytarista a zpěvák Adam Krofian, který album nahrané v pražském studiu Golden Hive produkoval.

„Studiová práce byla rozložená skoro do dvou let, což je oproti předchozímu albu, které vzniklo během pár týdnů, velká změna a měl jsem obavu, aby album drželo pohromadě. Původně to ani nemělo být album, ale dvě EP. Nakonec padlo v kapele toto rozhodnutí a jsem za něj rád. Album je takto barevnější s pestrou paletou zvuků a nálad,“ vysvětluje Krofian s tím, že navzdory rozvleklosti nahrávání kapela strávila ve studiu méně času než minule.

The Atavists se vždy vyžívali v tématu smůly a selhání. „Předchozí tři roky, jakkoli jsme si je jako kapela užili v dobré náladě, byly jako smolné žně. Koncertní sezóna 2019 byla extrémně náročná a nic nenasvědčovalo tomu, že by to dál mělo být jinak. Na začátku roku 2020 jsme vyměnili polovinu sestavy kapely, ale pak přišel covid, lockdowny a s tím spojená nejistota v celé hudební branži. V tomto novém normálu vznikala většina hudby na třetí album a je to na něm znát. Album je experimentálnější a náladově často temnější než jeho bezstarostní předchůdci,“ dodává Adam Krofian.

Na albu hostuje několik známých jmen české scény. Jsou to Lenka Dusilová, Matěj Belko, Adam Novotný (Hentai Corporation), Josef Luňák (Corpulent Provocateur) nebo Vojtěch Říha (Vanua2, ex- Blue Effect). Tématicky se netočí jen kolem nešťastných lásek, ale zaujalo k popisování neštěstí více holistický přístup. „Před pár týdny se mi ozvala moje psycholožka, že viděla náš klip k singlu It’s All Over a že je to moc hezké, ale jestli se radši nechci zastavit,“ směje se Krofian.

Tagy: