ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 14109 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Texty současného českého noise, hc a punku v knize

0 Redakce 28.5.2009

Jsou takové dny, kdy víte, že jste starej a unavenej a je vlastně jedno, kolik vám je. Co zbývá? Dát si bramboračku a koukat z okna. Nebo si koupit nějaký silver-rakeťácký desky, stát před zrcadlem, hoblovat na imaginární kytaru jako v pubertě a řvát jako tur útržky textů, který jste si už stačili za těch pár poslechů přivlastnit.

Začnete ty texty používat jako psychofarmaka, jako stimulanty, životabudiče. Ani ve čtyřiceti se je nestydíte spoluvyřvávat na koncertech. Nakonec si jich většinu tak oblíbíte, že si založíte nakladatelství a vydáte je v knize. A máte z toho radost. Možná jste to těm slovům byli nějak dlužní. Možná je to férová splátka za podporu, které se vám od nich dostalo. Díky těm textům jste vlastně zapomněli na tikot času a únavu. Dokopaly vás k nějaké činnosti. Pozdní puberta? Prd! Zázrak! Co víc, ty vole, co víc!

Zpěv do odposlechu víc se ta kniha jmenuje. Najdete v ní texty dvanácti kapel, vydávajících u Silver Rocket plus texty skupiny Innoxia Corpora. Jako prazáklady jsou na konec knihy přidány ještě texty legendárních skupin Michaels Uncle a Chicago I.R.A.

Kapely a jejich hudbu můžete navštívit na www. innoxia-corpora.wz.cz nebo www. sireny.net.

Vyšlo v parádním sedmipalcovém knižním zpracování od Carton Clanu.

Zpěv do odposlechu víc (texty českého noise, hc a punku), 224 str, vydalo nakladatelství Za tratí (www. zatrati.cz)

TK