ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 13042 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Temný psychothriller Lež vychází v češtině

0 Richard Winter 21.6.2016

S největší pravděpodobností to bude jejím vzděláním. C. L. Taylor dokáže brilantně pracovat s lidskou psychikou a vybičovat srdeční tep až na pokraj kolapsu. K tomu jí rozhodně napomáhá titul psycholožky, který získala na University of Northumbria. Mezi britskými autory tohoto žánru je považována za naprostou špičku – jenom thrilleru LEŽ se v Británii prodalo přes půl miliónu výtisků.

C. L. Taylor psala od dětství, ale do skutečného literárního světa se dostala teprve díky vítězství v tvůrčí soutěži, kterou vypsala BBC. Na svém autorském kontě má bezpočet cen, jež získala především za svou povídkovou tvorbu. Teprve pak se odhodlala k napsání prvního románu.

Její první český překlad vydává nakladatelství Domino, jehož majitelka Karin Lednická ke knize dodává: „Jsem pyšná na to, že nakladatelství mohlo obohatit své autorské portfolio o tak významnou autorku, jakou je C. L. Taylor. Lež je thriller naprosto výjimečný ve všech ohledech, opravdová lahůdka pro milovníky tohoto žánru. Už jsem ji samozřejmě před časem četla, ale ještě dnes mi z ní naskakuje husí kůže.“

Hlavní hrdinka románu Jane Hughesová je se svým životem naprosto spokojená. Bydlí v malé vesnici ve Walesu, má milujícího partnera a zajímavou práci ve zvířecím útulku. Taková idylka, řeklo by se. Věc má ale háček: celý její život je lež. Jane Hughesová ve skutečnosti neexistuje.

Před pěti lety se společně s přáteli vypravila na cestu do Nepálu. Od pobytu ve svobodomyslné komunitě vysoko v horách si každý z nich sliboval něco jiného, ale pro všechny to měl být důležitý životní milník. Vlastně se jím stal, ale v docela jiné podobě, než si představovali. Brzy po příjezdu začnou pozorovat znepokojivé věci a události gradují až k okamžiku, kdy začnou umírat lidé. Jane se podařilo přežít. S novou identitou se snaží na děsivé události zapomenout, ale kdosi jí v tom chce zabránit. Ten člověk ji pronásleduje a děsí: zjevně ví, co se tenkrát v Nepálu stalo. A nenechává Jane na pochybách, že nepřestane, dokud nebude její život v troskách.