ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5040 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Téměř kompletní Woodstock vyjde ve speciálním boxu

0 Redakce 7.6.2009

18. srpna vyjde speciální box nazvaný Woodstock – 40 Years On: Back To Yasgur´s Farm a obsahovat bude 77 skladeb na šesti discích.

Osmatřicet písní přitom vyjde poprvé, například od skupin Who, Jefferson Airplane nebo Greatful Dead. Chybět nebudou ani Blood, Sweat and Tears (skladba You´ve Made Me So Very Happy), ale ani beatlesácký guru Ravi Shankar nebo folková diva Joan Baez. Vydavateství Rhino neváhalo zařadit třicetiminutový jam nazvaný Woodstock Boogie, za kterým stojí skupina Canned Heat.

Producenti alba prošli všechny nahrávky pořízené během festivalu. Jednotlivé skladby tak budou řazeny chronologicky podle vystoupení na festivalovém pódiu a prokládat je budou autentická oznámení pořadatelů („ty hnědé pilulky radši nebrat“). „Bude to nejkomplexnější výběr hudby z Woodstocku. Chtěli jsme, aby to bylo co nejautentičtější. Je z toho cítit špína a pole. Chtěli jsme tam posluchače přenést. Tvrdě jsme pracovali na tom, aby to byl pravdivý dokument té doby,“ hodnotí práci svého vydavatelství jeho zástupce Cheryl Pawelski. Chybět však bohužel bude legendární verze skladby Goin Home od Ten Years After. Skupina prý neuvolnila práva. V kolekci se ještě neobjeví The Band a Keef Hartley.

MV