ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6825 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Televizní film Sebemilenec režiséra Renče bude soutěžit v USA

0 Richard Winter 10.4.2014

Film Sebemilenec režiséra Filipa Renče bude soutěžit na filmovém festivalu v americkém městě Tiburon. Jeho 13. ročník se koná od 10. do 18. dubna. K Renčovi se na cestu připojí představitelka hlavní role Simona Stašová. Renč snímek natočil podle námětu spisovatelky Simony Monyové.

Příběh Libuše, které vstoupí do života vysněný Ota, je mrazivým vyprávěním o lásce, závislosti, strachu ze samoty a sobectví. Scénář podle napsali Eva Papoušková s Renčem. Autoři se kromě knížky inspirovali tragickým osudem zesnulé spisovatelky. Silné psychodrama o citovém vydírání, nebezpečném, až patologickém vztahu mezi mužem a ženou, mělo na obrazovkách České televize premiéru loni v prosinci. Vedle Simony Stašové se v hlavní roli představil Jaromír Dulava.

Ve filmu dále hráli například Pavel Kříž, Naďa Konvalinková a Miluše Šplechtová. “Je to bezesporu herecký film, ve kterém jsem vsadil na schopnosti, možnosti a tvůrčí invence obou hlavních představitelů,” uvedl Renč, který v Tiburonu bodoval už před pěti lety s filmem Hlídač č. 47.

Podle kreativního producenta Davida Ziegelbauera uvádí festival v Tiburonu filmy z celého světa, které by mohly zaujmout americký trh. “Jsem rád, že po Mužích v říji je Sebemilenec už druhým filmem z naší dílny, který byl nominován na tuto prestižní akci,” dodal.

Simona Monyová byla jednou z nejúspěšnějších současných českých spisovatelek. Předloni v létě ji při hádce šesti bodnými ranami zavraždil její manžel Boris Ingr a dostal za to patnáctiletý trest.

Foto: Česká televize