ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6691 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Televizní ceny BAFTA si odnesl i seriál Černobyl

0 jsk 3.8.2020

Britská akademie filmových a televizních umění (BAFTA) v pátek vyhlásila vítěze svých výročních televizních cen. Ceremonie, kterou moderoval Richard Ayoade, se kvůli pandemii koronaviru uskutečnila v omezeném režimu, bez červeného koberce a diváků přítomných v sále. Dokonce i vítězové se jí zúčastnili prostřednictvím videohovorů.

Více než jedno ocenění si na konto připsaly projekty Černobyl (2019), Stath Lets Flats (2018) a The End of the F *** ing World (2017-2019). První jmenovaný projekt získal cenu pro nejlepší minisérii a Jaredu Harrisovi vynesl trofej pro nejlepšího herce, druhý je zase nejlepší komediální seriál a cenu díky němu získal Jamie Demetriou jako nejlepší herec v komediálním programu. The End of the F *** ing World vyhlásili jako nejlepší dramatický seriál a Naomi Ackieová, která se v něm představila, je nejlepší herečkou ve vedlejší roli.

Trofej pro nejlepší herečku získala za výkon v televizním filmu Elizabeth is Missing (2019) čtyřiaosmdesátiletá Glenda Jacksonová, pro kterou je to její první televizní cena BAFTA. Will Sharpe se díky krimiseriálu Giri/Haji (2019) stal nejlepším hercem ve vedlejší roli.