ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 9463 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Taylor Swift prý zakazují hrát její písně

0 jsk 19.11.2019

Americká zpěvačka Taylor Swift obvinila hudební vydavatelství Big Machine Records, ve kterém vyšla všechna její alba kromě posledního, že jí zakazuje hrát její vlastní skladby. Představitelé vydavatelství vzápětí reagovali prohlášením, podle kterého si zpěvačka údajně vymýšlí a napsali, že se snaží jen o přímou a upřímnou diskusi s ní o právech k jejím skladbám.

Jde o další kolo konfliktu mezi zpěvačkou a Big Machine Records. To první proběhlo červnu, když práva na zpěvaččiny nahrávky prodal majitel vydavatelství Scott Borchetta hudebnímu manažerovi Scooteru Braunovi.

Pro Taylor Swift to byl problém mimo jiné proto, že podle jejích vlastních slov se s ní o tomto prodeji nikdo předem nebavil. Navíc Braun, který je mimo jiné manažerem Justina Biebera a Demi Lovato, je nejen podle ní, ale i podle dalších umělců bezskrupulózní byznysman, který umělce jen využívá a vydírá.

Swift na Twitteru i Instagram oznámila, že jí Braun s Borchettem nechtějí dovolit zpívat její vlastní skladby, s výjimkou těch z aktuálního alba Love, na které jako jediné nemají práva, a to dokonce ani na blížících se American Music Awards.

Ty se uskuteční 24. listopadu a zpěvačka si má převzít ocenění pro nejlepšího umělce desetiletí. Braun s Borchettem nechtějí Swift umožnit použití jejích písniček ani v dokumentárním seriálu, který o ní připravuje společnost Netflix, dodala zpěvačka.

Tagy: