ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 8378 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Tatiana Dyková načetla román Jana Otčenáška

0 jsk 10.6.2020

Jan Otčenášek se řadí k úspěšným autorům české literatury druhé poloviny 20. století, napsal řadu knih a scénářů, podle kterých vzniklo několik mimořádných filmů a významných televizních seriálů. Román Když v ráji pršelo patří k jeho nejúspěšnějším knihám, které stále vycházejí v nových reedicích, a právě v dnešní době je aktuálním návodem, jak uniknout stresu, shonu a nevlídnosti současného uspěchaného života. Supraphon vydá Otčenáškův knižní evergreen 12. června 2020 v podání herečky Tatiany Dykové, poprvé v audioknižní podobě.

Když v ráji pršelo je příběhem dvou mladých intelektuálů Petra a Ludmily, kteří opustí Prahu a své kulturní zázemí a odstěhují se do zapadlého šumavského pohraničí. Zde se pokoušejí zrestaurovat rozpadlý opuštěný hotel. Uprostřed nádherné šumavské přírody, vydáni na milost a nemilost nepohodě a krajnímu nepohodlí, objevují své nečekané vlastnosti a schopnosti i sebe navzájem.

„Vyprávění je vtipné, optimistické a vhodné pro posluchače všech věkových kategorií. Dokáže zlepšit náladu a pohled na život,“ dodává k novince producentka a režisérka Naďa Dvorská.

Také čtěte: Baron Prášil v podání Miroslava Táborského

(foto: Vojtěch Vlk)