ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 30132 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Tata Bojs vydají v červnu Ležatou osmičku

0 Redakce 6.5.2011

Pražská skupina Tata Bojs se momentálně nachází ve studiích Sono a Gui-tón, kde dokončuje své nové album s názvem Ležatá osmička. To se objeví na trhu po čtyřech letech od vydání posledního řadového alba nazvaného Kluci kde ste? a tři roky od vydání nahrávky Smetana s americko-korejským Ahn Triem. Nové album vydá Supraphon jako první společný projekt s Tata Bojs.

První demonahrávky na novou desku skupina natočila již bezprostředně po vydání „Kluků“ na jaře 2007, a to ještě ve svém dřívějším studiu, v dnes již neexistujícím klubu Delta. Další posun v práci přišel v létě roku 2009, kdy se kvůli nehodě na motorce ocitl bubeník a zpěvák Milan Cais na několik týdnů nedobrovolně doma a využil tak volného času. V březnu 2010 pokračovali Tata Bojs soustředěním, tentokrát netradičně na Vysočině. Další práce na desce už probíhaly hlavně v jejich studiu Gui-tón.

„Není to koncepční album, ale line se jím slabá červená nit. Důležitá jsou tři slova: začátek, konec a opakování. Na albu zkoumáme tato témata z různých úhlů pohledu – ve smyslu rytmickém i jako opakování sebe sama, když kapela dospěje do stádia, kdy začne sama sebe vykrádat. Záměrně používáme stejné principy jako před lety, ze všeho si děláme trochu legraci a zároveň se sami sebe ptáme – běžíme dopředu, anebo nazpátek – je tohle konec nebo jen začátek?“ popisuje s úsměvem album Cais.

Album se bude jmenovat poněkud zvláštně. K tomu opět Milan Cais říká: „Na všech vizuálech spojených s albem budeme prezentovat pouze jednoduchý symbol ležaté osmičky, symbol, který zavedl v 17. století anglický matematik a fyzik John Wallis. Pro tištěná média je ale možné pro zjednodušení používat též název Ležatá osmička.“

tz