ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 28598 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Tata Bojs a Cartonnage uvedou nové koncertní technologie

0 Redakce 22.9.2010

Ve dnech 29.-30.10. se v Paláci Akropolis uskuteční další ročník Akropolis Multimediale, přehlídky nových médií a technologií aplikovaných v domácí pop-kultuře.

Organizátoři opět vsadili na zábavnou a srozumitelnou formu prezentace a dvoudenní program postavili na instruktážním workshopu a vystoupení dvou tuzemských skupin, které předvedou, jak lze v našich podmínkách užitím nových technologií dodat koncertům další rozměr a povýšit je na nevšední audiovizuální zážitek.

Prvnímu dni (29.10.) budou se speciálním programem vévodit Tata Bojs. “Ačkoliv budeme hrát elektricky a setlist nabídne průřez všemi našimi dosavadními alby, nepůjde o klasický koncert, ale spíše jakousi tanečně-audio-vizuální performanci. Program jsme nazvali TA TA TANEC aneb Tata Bojs pod pódiem, jelikož nebudeme hrát na jevišti, jak jsou návštěvníci zvyklí, ale po stranách pod ním. Na pódiu se bude v určitých částech večera odehrávat tanec osmičlenné baletní skupiny Dekkadancers, jejíž pohyb bude bezprostředně reagovat jak na naši hudbu, tak na projekce, které diváci uvidí ve formě širokoúhlého kina po celé šířce zadního plánu jeviště,” poodkrývá podobu vystoupení Tata Bojs Milan Cais.

Hlavním aktérem druhého dne bude pražské elektro-popové duo Cartonnage, které momentálně intenzivně pracuje na novém albu a 30.října z něj velkou část představí.

„Vedle nedávno zveřejněného pilotního singlu Electro Gastronomique zařadíme do programu dalších šest nových skladeb. Akropolis Multimediale je pro nás výzvou představit zbrusu nové písničky z připravovaného alba jako jeden příběh, zasazený do 3D projekcí, které budou scénicky fungovat podobně jako kulisy v divadle. Je to pro nás něco zcela nového, mít možnost ke každému demo songu vytvořit 3D prostor, který podporuje naše texty a hudbu,” říká producent Armin Effenberger.

„V několika momentech zasáhne projekce i hlediště. Představíme nové kostýmy od Josefa Čechoty, které bude doplňovat speciální light design. Kdo si zakoupí vstupenku v předprodeji, bude mít navíc možnost vyhrát na místě náš nový singl Electro Gastronomique, jehož limitovaná edice bude vytvořena pouze pro tento koncert,“ dodává zpěvačka Vanda Choco.

tz