ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 29317 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Tash Sultana bude mít českou premiéru v Tipsport areně

0 jsk 26.11.2019

Globální koncertní senzace nebo Ed Sheeran v ženském provedení. Taková přirovnání dostává od hudebních kritiků australská zpěvačka Tash Sultana. Multiinstrumentální umělkyně, která za poslední čtyři roky procestovala koncertně celý svět nebo v rekordním čase vyprodala legendární americký amfiteátr Red Rocks, dorazí poprvé do Prahy. V Tipsport areně vystoupí s kapelou 5. září 2020.

Australanka Tash Sultana má za sebou raketový start. V pouhých jednadvaceti letech si zvládla získat skvělou pověst buskingem na ulicích rodného Melbourne, a díky videím nahrávaným doma v obýváku pak svoji popularitu rozšířila po celém světě. „Například video Jungle nahrála nezávisle doma v obýváku a nyní má neuvěřitelných 59 milionů zhlédnutí,“ říká Lenka Muráriková z pořádající agentury Charmenko CZ.

Do své první kytary se Tash zamilovala už ve svých třech letech a ve hře se od té doby dostala na téměř virtuózní úroveň. Svým zpěvem, rytmickými schopnostmi a skvělou prací s looperem dokáže na pódiu doslova vyčarovat několika minutové mistrovské kousky s jedinečnou melodickou linkou a kvalitními texty. Ostatně i tuto svoji „bezkapelovou“ stránku zpěvačka pražskému publiku v Tipsport areně ukáže. „Kromě toho však do Prahy přivezu i celou kapelu,“ vzkazuje hudebnice.

Tash Sultana má aktuálně na kontě debutové, dvojnásobně platinové EP Notion, z nějž už v evropských rádiích rotují singly Notion a Jungle. Nahrávka za pár měsíců stihla získat ocenění za více než 500 milionů streamů.