ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5897 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Tarantino představil soundtack

0 Petr Hašek 3.12.2012

Americký režisér a scenárista Quentin Tarantino zveřejnil tracklist soundtracku ke svému nejnovějšímu filmu Nespoutaný Django.

Ten bude mít v Americe premiéru 25. prosince, v českých a slovenských kinech pak 17. ledna 2013. Soundtrack ale oficiálně vyjde již 18. prosince.

Jsou na něm starší písně, stejně tak skladby natočené speciálně pro film. Podíleli se na něm například John Legend, Rick Ross nebo Anthony Hamilton. Obsahovat bude též skladbu, ve které se posmrtně setkali James Brown a Tupac Shakur.

„Chci poděkovat všem interpretům, kteří do filmu přispěli novými skladbami. Většina z nich vznikla z jejich vlastní inspirace a jejich zobrazení duše filmu je neocenitelné. K novým skladbám jsem přidal i řadu starších nahrávek, z nichž mnohé pocházejí z mé vlastní sbírky desek. Místo toho, abych si od vydavatelů vyžádal digitální vyčištění starých nahrávek, rozhodl jsem se použít původní verze z desek. Chtěl bych totiž, aby měli lidé z poslechu soundtracku stejný zážitek, jako jsem z poslechu těch desek měl já,“ řekl Tarantino.

JŠp