ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 20538 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Tanečník Yemi A. D. vystavuje fotografie z turné s Kanyem Westem

0 Redakce 14.9.2011

Fotografie z měsíčního turné s americkou hvězdou rapu Kanyem Westem ve svém tanečním studiu DAP v centru Prahy vystavuje tanečník a choreograf Yemi A. D. Po úspěšné spolupráci s americkým rapperem byl Yemi choreografem letošního Westova evropského turné po festivalech v Británii, Dánsku a Švédsku, kterého se zúčastnilo dvacet tanečnic vybraných Yemim.

Zásluhou kolekce fotografií mohou zájemci nahlédnout na jeviště i do zákulisí jednoho z velkých světových koncertních turné americké hudební hvezdy, s níž začal začal Yemi poprvé spolupracovat, když West natáčel film Runaway, který doprovodil jeho poslední desku My Beautiful Dark Twisted Fantasy z roku 2010. West si pak českého choreografa začal zvát do USA, připravili spolu například rapperovo vystoupení na cenách televizní stanice MTV.

Podle Yemiho je West velký perfekcionista. "Chce mít pod kontrolou všechny detaily od kostýmů přes make-up až po vlasy. Stává se, že se mu nějaký detail nelíbí a nechá to všechno předělat. Někdy mám povoleno, abych si svůj tým vozil s sebou. Někdy ale přijedu na místo, kde jsem v životě nebyl, a mým úkolem je tam najít dvacet tanečnic," uvedl Yemi.

V nejbližší se bude choreograficky podílet na turné k albu Watch the Throne, na němž s Westem spolupracoval rapper Jay-Z. Na některých koncertech pravděpodobně vystoupí i zpěvačka Beyoncé.

rwi