ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4095 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Taneční soubory Národního divadla se i letos zúčastní Mezinárodního dne tance

0 jsk 29.4.2020

Oslavy Mezinárodního dne tance, který připadá na 29. dubna, se letos musí odehrávat online. To však neodradilo od účasti tanečníky Národního divadla. Jak soubor Laterny magiky, tak Balet Národního divadla uctí svátek umění, jež nezná jazykové bariéry a díky internetu dnes boří i ty prostorové.

Za výjimečnou záležitost lze označit možnost sdílet sólistickou zkoušku Baletu ND. Třikrát po sobě (ve středu 29. dubna, ve čtvrtek 30. dubna a v pátek 1. května, vždy ve 14 hodin) bude možné prostřednictvím živého streamingu nahlédnout do baletních sálů a zjistit, jak probíhá nastudování hlavních rolí.

Ve středu budete svědky toho, jak zkouší s baletním mistrem Jiřím Kodymem sólovou variaci do Labutího jezera přední sólistky Ayaka Fujii, Sophie Benoit a Evgeniya Gonzalez. Ve čtvrtek se můžete těšit na zkoušku baletu Leonce a Lena (Patrik Holeček, Giovanni Rotolo, Radka Zvonařová, Kristina Kornová; baletní mistr: Alexey Afanasiev). V pátek bude možné se vrátit k Labutímu jezeru spolu s Monikou Hejdukovou a Dianou Alonso.