ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 15015 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Taneční duet Found + Lost v divadle Ponec vyžaduje dvě silné ženy

0 Redakce 13.5.2011

V divadle Ponec se bude 18. května od 20.00 konat komponovaný večer, v rámci kterého bude uvedena pražská premiéra nevšedního tanečního duetu z dílny tanečního souboru VerTeDance a švédské choreografky Charlotty Öfverholm s názvem Found + Lost. Po představení se návštěvníci mohou těšit na koncert kladenského hudebního tělesa Zrní, které své písně charakterizuje jako "kladenskej uhelnej zen".

Charismatická choreografka, tanečnice a performerka Charlotta Öfverholm je známá svými vynalézavými, burleskními útoky na tanec a představuje fyzicky náročné, syrové pohybové divadlo. Ve své choreografické tvorbě kombinuje tanec, divadlo, ale nebojí se i dalších experimentů. Jejími tématy jsou především křehkost a brutalita mezilidských vztahů a rozkladná agresivita současného světa. Nevyhýbá se drsným, někdy až sebedestruktivním obrazům lidského těla. Její nejnovější dílo Found + Lost je fyzickou, poetickou a humoristickou podívanou. Choreografka se v něm zabývá především hledáním sebe sama skrze druhého člověka. "To, co dáte, také dostanete zpět. Hlas matky se vrací až do doby, než se rozhodnete vyrůst nebo zestárnout," říká Öfverholm, která se v Čechách proslavila spoluprací s choreografem Janem Kodetem na díle Lola a Mr. Talk nominovaným na cenu Thálie v roce 2005.

Kapela Zrní, jejíž koncert bude následovat ihned po představení, je na české scéně naprostým originálem. Její zvuk je ovlivněn rodným industriálním Kladnem, táhlými volnými poli i rychlými pohyby strojů. Sdělení jejich písní jsou velmi emotivní a naléhavá.

Vstupenky na celý večer jso k dostání za 90 korun a 160 korun v předprodeji v divadle Ponec a za 120 korun a 190 korun v den konání představení a dále v předprodeji na pokladně divadla v Celetné a v sítích Ticketpro a Ticketstream.

rwi