ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4677 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Tanec Praha seznamuje s programem

0 jsk 12.3.2024

Mezinárodní festival současného tance a pohybového divadla Tanec Praha, který tradičně patří k vrcholům sezóny v České republice, v červnu vstoupí do 36. ročníku. Jaký bude? Mimořádně různorodý a pestrý.

Všechna představení se navzájem výrazně odlišují, ať už tématem či provedením. Jedno však mají společné, schopnost bourat prostřednictvím tance hranice států, genderu, ras i věku.

Letošní Tanec Praha zahájí 2. června na Nové scéně Národního divadla proslulá Lia Rodrigues (na snímku). Ikona brazilské taneční scény se v Praze představí vůbec poprvé. Její Encantado je plné exprese, tělesnosti a živelnosti. Je divokou džunglí hemžící se barvami, pohybem a sálající vitální energií. I závěr festivalu bude plný jinakosti. 26. a 27. červen patří v divadle Ponec výrazné choreografce italského původu působící v Belgii, Erice Zueneli.

V díle Landfall deset mladých tanečníků a tanečnic otevře skrze dynamický, rytmický a živelný tanec otázky týkající se našeho světa a budoucnosti. Co máme dělat? Jací chceme být? Jak můžeme dosáhnout absolutní volnosti?

Festival jako každý rok zavítá do regionů. Za diváky zamíří Jazmína Piktorová a Sabina Bočková s oceněnými Mikrosvěty. Hravá a poetická inscenace prostřednictvím mikropohybů, krajiny těla a hry s malými objekty zaostřuje pozornost na maličkosti, které často nejsou na první pohled vidět. Václav Kuneš s Helenou Arenbergerovou z 420People zaujali mimopražské partnery svým citlivým duetem Where. Mnoho dalších dává přednost Open Air projektům, tedy brazilsko-českým koprodukcím, k nimž se připojí i Peter Šavel. Ten rozehraje taneční kvintet Tetsu – The Energy That Shapes Us.

Tagy: