ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5154 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Tanec Praha představuje program

0 jsk 2.5.2024

Mezinárodní festival současného tance a pohybového divadla Tanec Praha 2024 se odehraje od 2. do 27. června na několika pražských scénách a ve více než dvaceti městech a obcích České republiky. Z programu aktuálního šestatřicátého ročníku je zřejmé, že festival dozrál do mimořádné kvality.

Festivalové publikum čeká v choreografiích umělců z celého světa exkurze napříč tanečními kulturami. Afrika, Island, Brazílie, Norsko, Portugalsko, Ukrajina… chybět samozřejmě nebudou domácí tvůrci, kteří svou tvorbu představí hned v několika premiérách.

Tanec Praha zahájí 2. června na Nové scéně Národního divadla Lia Rodrigues. Ikona brazilské taneční scény se v Praze představí vůbec poprvé, o její účast festival usiloval dlouhých pět let. Akce přiveze Encantado (na snímku) plné exprese, tělesnosti a živelnosti, k nimž patří i nahota na jevišti. Encantado je divokou džunglí hemžící se barvami, pohybem, sálající vitální energií.

Lia Rodrigues proslula choreografiemi, ve kterých k tělům tanečníků a tanečnic přistupuje absolutně bez předsudků, pracuje s nimi jako s objekty, což místy může působit až surově, ale výsledek je fascinující. V Praze se svým souborem završí evropské turné.

Intenzivní divácké zážitky nabídne také závěr festivalu, který bude 26. a 27. června v divadle Ponec patřit výrazné choreografce italského původu působící v Belgii, Erice Zueneli. V díle Landfall deset mladých tanečníků a tanečnic otevře skrze dynamický, rytmický a živelný tanec otázky týkající se našeho světa a budoucnosti.

Tagy: