ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 28656 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Tanec Praha oslaví výročí 

0 jsk 8.3.2023

Mezinárodní festival současného tance a pohybového divadla Tanec Praha, který patří k vrcholům kulturní sezony v České republice, se letos odehraje již po pětatřicáté. Pražská část festivalu se uskuteční 7. až 27. června.

Turné českých i zahraničních produkcí v různých termínech zamíří také do více než dvaceti měst a obcí. Součástí festivalu bude program Open Air a Family Friendly.

Program jubilejního ročníku ozdobí hvězdy světového formátu. Poprvé se festivalu zúčastní slavný vlámský choreograf Jan Martens, jehož práce sklízí na mezinárodní scéně nadšené reakce. Po deseti letech se na Tanec Praha vrátí belgický soubor Peeping Tom, který se s inscenací 32 rue Vandenbranden stal senzací 25. ročníku.

„Peeping Tom šokovali pražské publikum před 10 lety, překračují hranice fyzických možností a vtahují nás do absurdního světa mimo realitu. Jejich filmové vidění a masivní scénografie neubírají prostoru pro tanec, naopak. Jan Martens je ikonickou postavou vlámské konceptuální scény a jsem moc ráda, že ho vůbec poprvé uvítáme na festivalu Tanec Praha,“ říká Yvona Kreuzmannová, zakladatelka a ředitelka Tance Praha

„Byli jsme přizváni do sítě dvanácti evropských festivalů tance Big Pulse Dance Alliance a dali tak prostor vzniku větších scénických děl autorů, jejichž talent nás přesvědčil o originalitě a kvalitě. Tyto projekty máme na programu hned dva, oba tvoří provokativní umělkyně, které už naše publikum zažilo v menších produkcích,“ dodala.