ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5099 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Tali představuje své Kvalitní umění

0 jsk 29.5.2024

Mladá tvář české hudební scény, písničkářka a slamerka Tali (známá také jako Tady Tali na Instagramu, kde baví více než devadesát tisíc fanoušků svými slovními hříčkami), přichází s odvahou a vtipem se svým albem Kvalitní umění, které přirozeně navazuje na předchozí EP Nelásky.

Rozhodla se vzít osud svého debutového alba do vlastních rukou a sama jej prohlásit za kvalitní umění s vědomím, že to za ni nikdo jiný neudělá. Křest desky proběhne 6. června 2024 v Café v Lese.

Nadsázka a humor, které jsou patrné již z názvu a obalu alba, se propisují i do textů a prostupují aranžemi celého díla. Produkce Dominika Zezuly písně žánrově rozkročila od elektro popu přes indie folkové balady až po ozvěny taneční hudby a pop punku. Každá skladba existuje ve svém vlastním mikrokosmu a celé album je propojené tematicky, v textech, které se většinou točí kolem vztahů, s muži, se sebou a často obojí najednou.

„Tali měla od začátku jasno, co chce na své desce ukázat. V první řadě nebýt závislá na jakýchkoliv žánrových konvencích. Na albu se pracovalo s holistickým přístupem, kdy na začátku ani nebylo jasné, které skladby se na něj nakonec dostanou. Takový oldschool přístup. Ke každé skladbě jsme přistupovali individuálně. Cílem bylo ukázat autorku jako člověka a osobnost a zároveň vytvořit svébytnou koláž, kterou by nemohl napsat, složit a zazpívat nikdo jiný,“ popisuje spolupráci Dominik Zezula.

Album obsahuje jedenáct skladeb, které jsou často velmi osobní a vychází přímo z autorky. Základy písní skládala Tali sama s kytarou, následně se ladily aranže, žánrové vlivy a celková nálada písní.

Tagy: