ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 30954 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Tajemství staré bambitky uspělo v San Diegu

0 jsk 4.11.2022

Tvůrci filmu Tajemství staré bambitky 2 završili svůj divácký triumf (téměř půl milionu diváků) letním a podzimním putováním po tuzemských filmových festivalech a setkávání s nadšenými diváky.

Nyní přichází zpráva z Mezinárodního festivalu dětských filmů v San Diegu. Tajemství staré bambitky 2 si odváží Cenu za nejlepší rodinný film.

„Mám velkou radost, že typicky česká pohádka, která má v naší zemi velkou tradici dokázala oslovit i diváky v zahraničí. Dokonce v zemi s tak odlišnou kulturou. Znamená to, že téma rodiny a mezilidské pospolitosti, které jsme chtěli pohádkou podtrhnout je čitelné na celém světě,“ raduje se režisér, producent a spoluscenárista filmu Ivo Macharáček.

Letos festival vybíral z více než 145 filmů z více než třiceti zemí. Mezinárodní dětský filmový festival v San Diegu si klade za cíl podporovat pozitivní výchovný dopad na děti a mládež a aktivně podporuje inovativní filmy filmařů z celého světa. Filmové poroty se skládají z vynikajících osobností filmového průmyslu.

V hlavních rolích se v pohádce Tajemství staré bambitky 2 kromě Tomáš Kluse objevuje Ondřej Vetchý, Kamila Janovičová, Veronika Khek Kubařová, Valentýna Bečková, Jiří Lábus, Miroslav Vladyka, Václav Noid Bárta, Petr Štěpánek, Markéta Plánková a další.