ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6202 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Táborští C představí v Praze Opus Vulgaris

0 Redakce 7.11.2011

Táborská kapela C byla za svoje poslední album Opus Vulgaris nominována na Anděla za alternativní  hudbu, čímž na sebe upoutala pozornost širšího publika. Ve skutečnosti má už řadu let na tuzemské scéně polokultovní status, který přiživuje skvělými ale nepříliš frekventovanými koncerty i lehkým informačním on-line vakuem, jímž se obklopuje. V Praze vystoupí Céčka po delší době už ve středu 9. listopadu na festivalu Indigoseries (Chapeau Rouge).

Album Opus Vulgaris (v překladu „společné dílo“ či „obyčejná práce“) vzniklo na sklonku loňského roku a recenzenti zas jednou mohli vychvalovat tuzemské album naplno, bez přihmouřených očích a frází typu „ve srovnání se zbytkem české …“.

Převážně instrumentální  čtveřice C se před Opus Vulgaris na tři roky odmlčela a na novince přišla s novým jasnějším zvukem a nápadnější melodikou. Stále kombinují žánry jako post-rock, math-rock či space-rock. Ale v jejich hudbě můžete slyšet i ozvěny a groovy mnohem starší. Ne nadarmo kytarista kapely Patrick Kučera říká, že laťkou pro Opus Vulgaris byli raní Pink Floyd.

Takřka s roční prodlevou se C vydali na velké republikové turné Opus Vulgaris Live. V současné chvíli míří do Prahy, kde vystoupí na průběžném alternativním festivalu Indigoseries v zrekonstruovaném kluu Chapeau Rouge. Jako předkapely Céčkům zahrají méně známí, ale žánrově trochu podobní Glitchtet a Or.

C svoje album Opus Vulgaris nabízejí  po vzoru Radiohead ke stažení on-line za dobrovolný poplatek. Pro podzimní turné si ale připravili placenou specialitu – na jejich koncertech si můžete desku na vinylu, a to dokonce fajnšmekrovsky bílém-čirém provedení. A nebo se spokojit s koncertem, o jejichž nadupanosti kolují zvěsti.

DANIEL PROKOP