ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4955 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Syn Rogera Waterse Harry vystoupí v Praze

0 Redakce 9.7.2013

Britský pianista Harry Waters je českému publiku známou tváří. Během několika posledních let u nás koncertoval nejen během megashow Dark Side of the Moon či The Wall Live po boku svého otce Rogera Waterse, ale především se svou vlastní tvorbou v oblasti jazzu.

6. srpna zavítá poprvé do pražské Malostranské besedy se svým původním londýnským kvartetem složeným z předních jazzmanů mezinárodní hudební scény.

Harry Waters u nás repertoár inspirovaný Keithem Jarretem či Billem Evansem poprvé představil v roce 2010 při finále trutnovského jazzového festivalu. Od té doby se několikrát do Čech vrátil, naposledy při loňském turné, při němž hrál s českými muzikanty.

„S Harrym pracuji od jeho prvního koncertu u nás. Navštívili jsme řadu festivalů a klubů. Nikdy jsme ale s jeho originální kapelou nehráli v Praze. Tento nápad se zrodil během posledního turné. Byla to velká výzva a naše přání,“ vysvětluje Harryho agentka Daniela Slezáková.

Jazzové publikum se může těšit na fenomenálního saxofonistu a multiinstrumentalistu Iana Ritchieho, který je, stejně jako Harry Waters, dlouholetý spoluhráč Rogera Waterse a zároveň producent jeho přelomové desky Radio K.A.O.S.. Na postu kontrabasisty se představí Oli Hayhurst, jehož je možné vidět po boku mezinárodní ikony swingu Raye Gelata či proslulé houslistky Vanessy Mae. Za bicí usedne vítěz ceny Best British Jazz Act a jeden z nejvyhledávanějších ostrovních bubeníků, Jon Scott.