ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 13861 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Syn Leonarda Cohena dokončil zbylé nápady a přetavil je v album

0 jsk 23.9.2019

Fanoušci zesnulého kanadského zpěváka Leonarda Cohena se mohou těšit na nové album. Novinka Thanks for the Dance vyjde 22. listopadu. Nacházet se na ní bude devět nových skladeb, které dokončil umělcův syn Adam Cohen.

Skladby z nového alba vznikly z materiálu, který zůstal po nahrávání Cohenova posledního alba You Want It Darker (2016). Tehdy zbyly nezpracované hudební skici, některé byly už i nazpívané.

„Při sestavování a aranžování hudby na otcovy texty jsme vybrali jeho nejcharakterističtější hudební tahy, abychom ho tak udrželi naživu s námi. Co mě na tomto albu dojímá nejvíce, je překvapivá reakce těch, kteří ho již slyšeli. Leonard žije!, říkají jeden za druhým,“ vyjádřil se Adam Cohen.

Na dokončení skladeb se spolu s ním podíleli i Javier Mas, který jeho otce doprovázel na turné, Damien Rice, Leslie Feist, Richard Reed Parry z kapely Arcade Fire, Bryce Dessner z The National, Dustin O’Halloran, Daniel Lanois, sbory Cantus Domus a Shaar Hashomayim, Patrick Watson, Jennifer Warnes, Beck, Jew a Michael Chaves.