ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 15240 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Sylvester Stallone a Robert De Niro se vracejí do ringu

0 Richard Winter 19.12.2013

Slavní hollywoodští herci Robert De Niro (Zuřící býk) a Sylvester Stalone (série Rocky) se opět vracejí do hereckého ringu, tentokrát však stárnoucí hvězdy boxují v komedii. Snímek o comabacku dvou rivalů z boxerského důchodu opět mezi provazy k poslednímu zápasu tuzemská kina uvedou od 2. ledna.

De Niro a Stallone spolu hráli již v kriminálním thrilleru z roku 1997 Země policajtů. Na plátně se dále objeví například Kevin Hart, Alan Arkin a Kim Basingerová. Oscarový De Niro ve filmu Zuřící býk a Stalone, který byl na zlatou sošku za sérii Rocky nominován, hrají pittsburské boxery, jejichž řevnivost na sebe kdysi upoutala pozornost. V době vrcholné slávy ve vzájemných zápasech jeden druhého porazili, ale v roce 1983, v předvečer rozhodujícího třetího utkání, jeden z nich oznámil odchod do penze a zničil tak kariéru svou i svého rivala. S vidinou velkého zisku jim o třicet let později boxerský promotér učiní nabídku, kterou nemohou odmítnout: vrátit se do ringu a jednou provždy určit vzájemné skóre.

“Box jsem měl vždycky rád a vždycky se mi líbily příběhy o druhé šanci,” uvedl v distribučních materiálech Peter Segal, který film režíroval i produkoval. Za podstatnější než samotné utkání pokládal opakované šance, které hlavním postavám umožňují dát do pořádku rozbité vztahy. Souboj je zde v podstatě metaforou toho, že to člověk nikdy nemá vzdávat.

“Mám rád box i jeho symbolický význam. Klasicky se v něm snoubí fyzické schopnosti člověka s jeho kuráží. Ne vždy jdou ty dvě věci ruku v ruce,” uvedl Stalone. De Niro i Stallone odehráli všechny boxovací scény sami, ani jednou pro zástup nepoužili kaskadéra