ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 27322 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Světové hvězdy filmové hudby v Praze odehrají svá díla

0 jsk 8.12.2023

Pražský koncert Spectacular Music of Hollywood představí světové skladatele filmové hudby na jednom pódiu, na němž osobně oddirigují svá nejznámější díla.

Titulní melodie oceňovaných filmů jako Star Wars, Iron Man 2 či Pošťák, skladby z nejúspěšnějšího seriálu na Apple TV Ted Lasso nebo ikonická hudba z proslulé videohry Assassin’s Creed zazní v podání ČNSO. Smetanova síň Obecního domu se za doprovodu jedinečných projekcí rozezní 18. dubna 2024.

Zahajovací koncert Composers Summit Prague 2024 na svém třetím ročníku přivítá nové tváře. Mezi významné osobnosti patří držitel tří cen Emmy John Debney, který osobně bude dirigovat dobrodružnou hudbu z marvelovského Iron Man 2 nebo pohádkové tóny z výběru Disney studia. Praha přivítá i velikána gamingové hudby, dánský skladatel Jasper Kyd uvede tajemné melodie populární videohry Assassin’s Creed.

Těšit se lze i na zástupce seriálové tvorby, Tom Howe představí hudbu z úspěšného Apple TV snímku Ted Lasso, na které spolupracoval s hudebníkem Marcusem Mumfordem z folkrockové kapely Mumfod & Sons.

Zazní také melodie z filmové série Star Wars, které uvede dvorní orchestrátor Johna Williamse, Conrad Pope, ten stojí po jeho boku více než třicet let. Za jeho celoživotní přínos filmové hudbě bude v průběhu koncertu oceněn cenou ČSFD. Součástí programu bude i hudba z oscarového filmu Pošťák, kterou oddiriguje orchestrátorka a držitelka Grammy Nan Schwartz, jež na tomto díle spolupracovala s významným skladatelem Luisem Bacalovem.

Těšit se dále můžete na oscarového skladatele Mychaela Dannu, nebo na melodii z dramatického snímku Raymond & Ray, kterou uvede její autor Jeff Beal.

Vystoupí rovněž mistr hororu Christopher Young, český skladatel působící v Hollywoodu Elia Cmiral, hudební skladatel a dirigent sídlící v Abbey Road Chris Egan nebo autor hudby k animovanému seriálu Bořek stavitel, Paul K Joyce.