ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 27560 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Světová premiéra životopisného dramatu Antonia na MFF Karlovy Vary

0 Richard Winter 1.7.2015

Výjimečný celovečerní debut italského režiséra Ferdinanda C. Filomarina Antonia se bude ucházet o Křišťálový glóbus v hlavní soutěži 50. Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary. Talentovaný tvůrce, jehož krátkometrážní tvorba byla oceněna na festivalech v Locarnu nebo Sundance, natočil film o pohnutém osudu nejznámější novodobé italské básnířky Antonie Pozzi.

Antonia Pozzi (1912–1938) náležela k ženám, které se rozcházely s dobou, v níž žily. Neschopnost přizpůsobovat se normám a touhu žít naplno vkládala do svých básní, v poezii hledala únik nejen před realitou, ale i před vlastním složitým nitrem a citovým životem. Básně psala od šestnácti let. Film líčí její rodinné prostředí, nešťastnou gymnaziální lásku k profesorovi i vztahy s mladými radikály Milána v létech fašismu.

Vnitřní drama, jímž se Antonia trápila, vyvrcholilo počátkem prosince 1938, kdy v pouhých 26 letech spáchala sebevraždu. Originální vhled do jejího života natočil devětadvacetiletý Ferdinando Cito Filomarino na popud proslulého kolegy Luky Guadagnina, který se ujal produkce. Uvedení filmu na karlovarském festivalu se zúčastní Ferdinando Cito Filomarino i Luca Guadagnino.

Ferdinando Cito Filomarino vystudoval filmovou vědu na univerzitě v Boloni. Jako asistent režie spolupracoval na filmu Luky Guadagnina Io sono amore (Jsem láska), který slavil velké úspěchy v Americe. Sám natočil krátký film Diarchia (2010), v němž hraje řada známých mladých italských a francouzských herců a za nějž získal Zlatého leoparda za debut na 63. MFF v Locarnu 2010 a Zvláštní uznání na Sundance 2011. Po krátkém dokumentu L’inganno (Podvod, 2013) realizoval svůj první celovečerní film Antonia.
Antonia na 50. MFF Karlovy Vary: 4. 7., 20.00, Velký sál, 5. 7., 13.00, Pupp a 7. 7., 11.30, Kino Drahomíra.