ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5533 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Světová interpretační špička oslaví Dvořákovo výročí

0 jsk 24.3.2021

Program čtrnáctého ročníku Mezinárodního hudebního festivalu Dvořákova Praha zveřejnil na online tiskové konferenci jeho ředitel Jan Simon. Festival se letos odehraje od 6. do 24. září a nabídne tradiční kombinaci špičkových českých a zahraničních interpretů, jež nemohla být v loňském roce dodržena kvůli pandemické situaci. Se zveřejněním programu byl také zahájen předprodej vstupenek na všechny koncerty 14. festivalového ročníku.

Festival letos uctí 180. výročí narození Antonína Dvořáka a připomene si 1100. výročí úmrtí svaté Ludmily, téma, které nesmrtelně ztvárnil Dvořák ve svém oratoriu. Zejména s přihlédnutím ke Dvořákovu výročí se pořadatelé rozhodli představit klavíristu a dirigenta Sira Andráse Schiffa (na snímku) v mimořádné festivalové roli rezidenčního umělce. Vystoupí jak v recitálu, tak na komorním koncertě i koncertě s Českou filharmonií. Zároveň se ujme role mentora mistrovského kurzu.

Obvyklou roli rezidenčního orchestru České filharmonie rozšíří společná rezidentura Bamberských symfoniků v čele s jejich šéfdirigentem Jakubem Hrůšou. Ten oba orchestry svou stálou uměleckou působností spojuje. Kurátorem Komorní řady je pak izraelský klavírista Boris Giltburg.

Předprodej vstupenek byl zahájen 23. března 2021 ve 12 hodin, vzhledem k pandemickým okolnostem zatím výhradně online na webu dvorakovapraha.cz.

(foto: Nadia F. Romanini)