ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5861 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Světová hudební esa vystavují v Praze své malby

0 Redakce 12.1.2012

V pražské galerii Dvorak sec Conterporary byla včera zahájena výstava nazvaná The Art of Hard Rock. Do 17. února na ní budou prezentovány obrazy osobností světové hudební scény. Akce je putovní, pořádá ji ústředí Hard Rock Café a po dvou výstavách v Itálii v loňském roce je ta pražská její třetí zastávkou.

K vidění jsou na ní mimo jiné autoportréty Michaela Jacksona, Billyho Idola nebo Jima Morrisona ze skupiny The Doors, obrazy Jimiho Hendrixe, Ringo Starra z Beatles, Peta Townshenda a Johna Entwistla ze skupiny The Who, stejně tak i masky členů skupiny Iron Maiden.
Mezi vystavenými exponáty je i obraz českého zpěváka Karla Gotta, kostým Davida Kollera z období jeho účinkování ve skupině Lucie a kytara Anety Langerové.

Exponáty na pražské výstavě jsou ze skladu Hard Rock Café v americkém Orlandu. Sestavená kolekce je unikátní v tom, že umožňuje nahlédnout do nitra umělců, do jejich lidskosti. Při pohledu na ni se ptáte sami sebe, co asi autor při tvorbě cítil, čím asi procházel. Výstava však není jen okno do duše umělce, je to výraz čisté lidskosti a humanity, která spojuje nás všechny,“ řekl ředitel pražského Hard Rock Cafe Mo Capatia.

Galerie Dvorak sec Conterporary nabídne během výstavy i doprovodný program, a to kupříkladu malbu uměleckých děl „naživo“, konferenci bloggerů o budoucnosti českého hudebního průmyslu, projekce koncertů či interaktivní zeď, která dá návštěvníkům prostor pro vlastní umělecké vyjádření.

JŠp