ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 8262 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Svět knihy Praha ovlivní Franz Kafka

0 jsk 23.2.2024

Do programu 29. ročníku mezinárodního knižního veletrhu a literárního festivalu Svět knihy Praha se promítá sté výročí smrti Franze Kafky. Čestným hostem se stal tradiční festivalový projekt Das Buch, pro rok 2024 pod názvem Das Buch – německojazyčná literatura.

V celé šíři představí autory a mluvčí Německa, Rakouska a Švýcarska. Program věnovaný Kafkově výročí se bude zaobírat jeho tvorbou i inspiracemi, které z ní vychází.

Odkaz pražského německy píšícího spisovatele se odráží rovněž ve vizuálu od grafického studia Pavla Fuksy a také v mottu letošního ročníku, jímž je Kafkův citát: „Kniha musí být sekerou na zamrzlé moře v nás.“

Se jménem Franze Kafky, ale i dalších významných českých literátů, jako je Jaroslav Seifert či Karel Čapek, se návštěvníci navíc setkají v nových názvech programových sálů. Pozvání na Svět knihy Praha, jež se opět koná na Výstavišti Praha, platí od 23. do 26. května. Vedle prezentace literatury německojazyčných zemí pokračuje program podporující dětské čtenářství a zavedená sekce Literatura jako hlas svobody poskytne prostor těm, kteří svobodně mluvit nemohou.