ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 18994 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Svět knihy Praha 2022 ukáže bohatství Itálie

0 jsk 24.1.2022

„Žijeme pro knihy a je to sladké poslání ve světě upadajícím a zmítaném nepořádkem.“ Tento citát z díla Umberta Eca si organizátoři vybrali za motto pro nadcházející 27. ročník mezinárodního knižního veletrhu a literárního festivalu Svět knihy Praha. Akce se odehraje od 9. do 12. června na Výstavišti Praha. V roce 2022 Svět knihy Praha představí jako čestného hosta rodnou zemi Umberta Eca – Itálii. Prostor dá opět Literatuře jako hlasu svobody, známým českým a světovým autorům i programu zaměřenému na získávání malých čtenářů.

„Abychom učinili citátu slavného spisovatele zadost, věnujeme následující ročník všem, kteří žijí pro knihy, ať jsou to autoři, překladatelé, nakladatelé, knihkupci, knihovníci či mnozí další. Protože žijeme pro knihy. A žijeme pro ty, kteří žijí pro knihy,“ dodává dramaturg Světa knihy Praha Guillaume Basset.

Volba Umberta Eca, který by letos oslavil devadesáté narozeniny, souvisí s výběrem čestného hosta 27. ročníku. Ten návštěvníkům přiblíží literární bohatství Itálie, země se silnou literární tradicí. Svět knihy Praha připomene i další důležitá výročí italských literárních osobností, jejichž tvorba překračuje hranice jejich domoviny. Rovné století uplyne od narození kontroverzního filmaře a spisovatele Piera Paola Pasoliniho nebo významné italské autorky Elsy Morante.