ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 11936 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Svět knihy Plzeň znamená dva dny plné literární radosti

0 jsk 15.9.2023

Čtvrtý ročník mezinárodního knižního veletrhu a literárního festivalu Svět knihy Plzeň zaplní prostor DEPO2015 v termínu 22. a 23. září. Zhruba pět desítek vystavujících nakladatelství představí svou publikační činnost za první pololetí roku i aktuálně vydané tituly.

Program festivalu je namíchán tak, aby zaujal jak mainstreamové čtenáře, tak i fanoušky jednotlivých žánrů, odbornou veřejnost či malé čtenáře s učiteli nebo rodiči. Letošní dramaturgie se zaměří mimo jiné na téma Autoři bez hranic, jež jsou překračovány fyzicky i mentálně. Premiérová Galerie novinek poskytne návštěvníkům širší přehled o knižní produkci pro podzimní a vánoční trh. Areál DEPO2015 bude pro konání veletrhu otevřen vždy od 8:45 do 19 hodin.

Desítky vystavujících přivážejí do Plzně nejen pestrou žánrovou nabídku, ale většinou především horké novinky přichystané na podzimní a předvánoční trh. „Září je vhodný měsíc, abychom představili novinky, jež nakladatelé chystají na silnou podzimní sezonu.

Vedle titulů vystavených u jednotlivých nakladatelů bude na místě prezentována i Galerie novinek od širšího okruhu nakladatelů. Zde si budou moci návštěvníci knihy prolistovat a poznamenat ty, které nebudou na veletrhu k dostání,“ upřesňuje připravenou knižní produkci ředitel veletrhu Radovan Auer.