ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7417 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Svět knihy navštívilo téměř šedesát tisíc lidí

0 jsk 15.5.2023

Mezinárodní knižní veletrh a festival Svět knihy Praha se o víkendu vrátil na Výstaviště Praha v Holešovicích a byl výjimečný především z hlediska tématu. Koncept „Autoři bez hranic“ vyzdvihoval všechny autory překračující pomyslné hranice a překonal i své hranice návštěvnosti. Svět knihy Praha během čtyř dnů navštívilo téměř 60 tisíc čtenářů.

Zahraničními osobnostmi festivalu byli ruský autor Vladimir Sorokin, ukrajinská literární hvězda Serhij Žadan nebo německý autor krimi Volker Kutscher. Za nejpopulárnější české autory zvolili návštěvníci spisovatelku Alenu Mornštajnovou, Kateřinu Tučkovou a Michaela Žantovského. Laureáty ceny Jiřího Theinera se stali Íránci a Íránky bojující proti totalitnímu režimu. Své místo na festivalu získal nový projekt Central and East European Book Market, svou popularitu potvrdila sekce určená malým čtenářům Rosteme s knihou a Svět knihy Praha neslevil z podpory Ukrajiny v pomoci ukrajinským uprchlíkům v udržování kontaktů s jejich jazykem a literaturou.

Stovky vystavovatelů našli návštěvníci Světa knihy Praha 2023 ve všech nově zrekonstruovaných Křižíkových pavilonech, programová část se odehrála v areálu Výstaviště ve stanech. 29. ročník se uskuteční 23. – 26. května 2024 a zaměří se na literaturu německojazyčných autorů.