ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4918 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Svěrákovi představili Betlémské světlo

0 jsk 7.10.2021

Otec a syn Svěrákovi představili první záběry z filmu Betlémské světlo. Snímek vznikal stejně jako mnoho dalších v době pandemie, a tak i závěrečná slova představitele hlavní role Zdeňka Svěráka vyznívají trochu jinak než obvykle. „Čekáme, až půjdeme do kin.“

Scénář vychází z knižních bestsellerů Povídky a Nové Povídky Zdeňka Svěráka. Jde o příběh spisovatele, jemuž do života vstupují postavy z jeho vlastních povídek. Ty ztvárnili například Vojtěch Kotek, Tereza Ramba, Ondřej Vetchý, Vladimír Javorský nebo Jitka Čvančarová. Ženu spisovatele Šejnohy si zahrála Daniela Kolářová.

„Když jsem viděl první záběry zhrozil jsem se, jak se hrbím a šourám. Příští den jsem nastoupil rázným krokem a narovnán, ale režisér s kameramanem mi omlazování zakázali. A tak mě ve filmu uvidíte takového, jaký jsem. Prý je to komické, ale mně to připadá spíš tragické,“ poznamenal autor předlohy Zdeněk Svěrák.

„Betlémské světlo je o hledání životní harmonie, o hranici mezi vyrovnaností a rezignací, a tohle těžké téma rozptylujeme humorem,“ dodal režisér Jan Svěrák. Za kamerou stál Vladimír Smutný, který spolupracuje se Svěráky už od Kolji. Na filmu se podíleli také architekt Jan Vlasák, kostýmní návrhářka Simona Rybáková a střihu se poprvé ujal pokračovatel rodinné tradice, syn režiséra a vnuk hlavního představitele, střihač František Svěrák.