ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7212 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Svěrák, Kolářová, Kolečko i Spejbl a Hurvínek získali ceny na Komedy festu

0 Redakce 28.5.2019

Do pomyslné síně slávy českého humoru se v rámci zahájení festivalu humoru Komedy fest 2019 v Plzni dostali ti, kteří mají k tomuto žánru velmi blízko. Herec, scénárista a dramatik Zdeněk Svěrák, herečka Daniela Kolářová, scénárista a také i režisér Petr Kolečko a Spejbl s Hurvínkem si odvezli Zlatého velblouda, cenu, kterou přímo pro ně vytvořila sklářka a designérka Gordana.

Zatímco ocenění Svěrák, Kolečko a Spejbl a Hurvínek si mohli na zahajovacím večeru v plzeňské Měšťanské Besedě skleněnou cenu malovanou pravým zlatem převzít osobně, Daniela Kolářová si na ni počká.

Zdeněk Svěrák měl ze Zlatého velblouda velkou radost. Sám ten večer hrál o patro výše představení s Divadlem Járy Cimrmana. „Tak jsem jen sešel o patro níže a byl jsem oceněn. Co víc si může herec přát. Já jsem velmi šťastný, že existují lidé, kteří mají rádi humor, který je také jedinou možností, jak přežít… A že někdo dokáže ocenit humor a smích. Za cenu velmi děkuji, velmi si ji vážím,“ řekl herec, scénárista a také autor mnoha písňových textů.

Tagy: