ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 8204 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Svátek pouličního umění v Praze

0 jsk 27.5.2022

Festival Praha žije hudbou nabídne v pátek 3. června a v sobotu 4. června koncerty 180 hudebníků na třech desítkách míst pod širým nebem v centru Prahy i dalších částech města. Do festivalu se zapojí známí muzikanti i začínající buskeři. Cílem festivalu je upozornit na význam kvalitního pouličního umění ve veřejném prostoru.

Speciální sety pro hraní na ulici si letos připravují Aneta Langerová (na snímku), Lenka Dusilová, Adam Mišík, Martin Harich nebo v Praze tvořící britský písničkář James Harries. Sólově vystoupí královna femipunku Mucha nebo charismatický frontman Houpacích koní Jiří Imlauf. Rapper a výjimečný básník Kato z Prago Union s klávesistou JeNem Hovorkou představí svůj Pragobřinkostroj, po dlouhé době se objeví na pódiu Ille, k pouličním muzikantům se přidají také frontman minus123minut Zdeněk Bína, rapperka Hellwana a mnozí další.

Veškerý program je zdarma, posluchači ale mohou muzikanty odměnit dobrovolnými příspěvky. Festival letos poprvé nabízí možnost odměnit umělce bezhotovostní platbou. Pořadatelé tak chtějí umělcům i veřejnosti ukázat, že i busking se musí umět přizpůsobovat trendům a změnám ve společnosti.

(foto: Herbert Slavík)