ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 8625 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Švandovo divadlo chystá Mistantropa, komedii o lásce a přizpůsobivosti

0 Richard Winter 10.4.2015

Ve Švandově divadle chystají v květnu klasiku: v závěru sezóny bude hlavní smíchovská scéna patřit modernímu nastudování Molierova Misantropa, veršované komedii o lásce, pohrdání a přizpůsobivosti. Divákům Švandova divadla se jí poprvé představí mladý slovenský režisér Lukáš Brutovský, který na sebe nedávno upozornil výtečnou inscenací Maryši v brněnském HaDivadle.

Zvučný titul světového dramatu se tak u Švandů objeví v razantní a překvapivě současné interpretaci. Premiéra bude 30. května ve Velkém sále Švandova divadla. Jako Alcesta, který zuřivě pohrdá konvencemi a společenskou přetvářkou, uvidíme Filipa Čapku, jeho přítele a přemýšlivého rádce Filinta hraje David Punčochář. Do role krásné, bystré, muži obletované, ale i svéhlavé a pletichářské Celimeny obsadil režisér hostující Evu Josefíkovou. V dalších úlohách se můžeme těšit na Martinu Krátkou, Bohdanu Pavlíkovou, Marka Pospíchala, Tomáše Červinka, Michala Sedláčka a Jiřího Weinera.

“Misantropem navazujeme na Hamleta, kterého u nás v roce 2013 zdařile inscenoval Daniel Špinar, a zároveň jím pokračujeme v dramaturgické linii nesoucí název Příběh muže/Příběh světa,” říká umělecký šéf Švandova divadla Dodo Gombár. V dalších letech se tak na Smíchově objeví ještě Baal, divadelní prvotina Bertolta Brechta, a Shakespearův Král Lear.