ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 15907 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Surfové písničkářství Jacka Johnsona

0 Redakce 28.5.2010

Americký písničkář Jack Johnson, rodák z Havaje, vydá poslední květnový den své v pořadí páté studiové album. Kolekci nových písní nazval To The Sea a vznikla opět v Mango Tree Studios, kde Johnson natáčel v minulosti několikrát.
Hlavní producentské úlohy se ujal Robert Carranza, který už desky Johnsona produkoval, ale zároveň je podepsán třeba pod alby Mars Volta, Rickyho Martina, kapel Molotov nebo Los Lobos.

Pilotním singlem je You And Your Heart, ke které Johnson natočil i letně laděné video. V něm se představuje i jako velmi zdatný surfař, neb většinu písně v klipu odzpívá právě při jízdě na prkně. Skladba, jistě i díky optimistickému videoklipu, okamžitě zabodovala v rádiích a pomalu se prodírá i do českého éteru.

S vydáním desky Johnson odstartuje také světové turné, které ho již za pár dnů zavane do Evropy. Zde se představí například v Německu, Holandsku, Francii, Velké Británii, Belgii nebo Dánsku. Velká část evropských koncertů je již vyprodaná.

Dodejme, že tento písničkář dosud prodal více než osmnáct miliónů desek. Jeho dosud poslední album Sleep Through The Static vyšlo v únoru 2008.

JŠp