ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 17888 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Supraphon vydá unikátní záznam Krylova koncertu

0 Redakce 27.2.2014

Vydavatelství Supraphon v březnu vydá 2CD s nikdy nezveřejněnou nahrávkou koncertu z Mnichova roku 1982, kterým Kryl podpořil polské hnutí Solidarita. Pod prostým názvem Solidarita tento nový archivní objev nabídne 22 písní.

Solidaritě věnovaný mnichovský koncert z roku 1982 je průnikem Krylova repertoáru ze šedesátých a sedmdesátých let, doplněným o novinky z počátku osmdesátých. Nenajdete tu notoricky známé hity typu Bratříčka či Anděla, ale více než dvacet pro tu příležitost vybraných songů s mimořádnou posluchačskou intenzitou: slyšet Jeřabiny, Varhany v Olivě nebo Dědicům Palachovým v česko-polské verzi je zážitek. Převážná většina písní je v češtině, některé jsou napůl a jiné zcela polsky, čtyřikrát se ozve němčina, třikrát bez české předlohy.

Český rozhlas Radiožurnál pořádá 8. dubna od 20 hodin ve Velkém sále pražské Lucerny speciální koncert k nedožitým 70. narozeninám Karla Kryla. Tam bude album pokřtěno, přičemž jeho legendární písničky zazní v Lucerně podání Tomáše Kluse, Anety Langerové, Markéty Irglové, Michal Hrůzy, Xindla X, skupiny Divokej Bill nebo Projektu Salome ve spolupráci s Epoque Quartetem a Petrem Maláskem.