ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 21227 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Supraphon vydá audioknižní komplet díla Karla Poláčka

0 jsk 22.3.2022

Supraphon uctí 130. výročí narození spisovatele Karla Poláčka vydáním velkého audioknižního kompletu. Pod názvem Karel Poláček – To nejlepší z díla velkého humoristy vyjde 25. března 2022 na 2CD-mp3 i v digitálních formátech.

Karel Poláček byl významný český spisovatel a novinář. Psal soudničky a je zakladatelem tzv. novinářských „sloupků“, proslulých inteligentním humorem, stejně jako jeho romány. Zemřel na pochodu smrti z koncentračního tábora. V jeho tvorbě převažovaly humoristické povídky a prózy s kritickými postřehy a parodií.

V závěru života napsal i vlídný a úsměvný román Bylo nás pět. Kniha, psaná autorem v okamžicích životní krize, kdy ve vzpomínce na dětství popřel strašnou skutečnost odchodu do transportu, patří k tomu nejlepšímu, co v české humoristické literatuře kdy vzniklo.

Supraphon u příležitosti 130. výročí narození Karla Poláčka vydává komplet, který kombinuje archivní supraphonské nahrávky mistrů mluveného slova, jakými byli Karel Höger, František Filipovský, Vlastimil Brodský či Jaroslava Adamová, s nově nahranými povídkami v interpretaci mladší herecké generace, kterou představují Miloslav König, Radúz Mácha a Igor Orozovič. Posluchači se mohou těšit na zvukovou podobu kultovních románů Muži v ofsajdu a Bylo nás pět, ale také na satirické Soudničky či Povídky pana Kočkodana a Pan Selichar se osvobodil.