ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 16385 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Supraphon má dva nové podcasty

0 jsk 19.1.2021

Vydavatelství Supraphon rozběhlo hned dvě podcastové řady. V té, která se jmenuje Supraphon podcast, se můžeme zaposlouchat do vyprávění interpretů, tvůrců a dalších zajímavých osobností spojených s popem, rockem, folkem, country music či s mluveným slovem. Série Supraphon Vivace podcast je věnována protagonistům klasické hudby a volně navazuje i na newsletter Vivace, který Supraphon již několik let vydává.

Cílem podcastů Supraphonu je dát možnost nahlédnout pod pokličku jednoho z historicky nejvýznamnějších tuzemských hudebních vydavatelství. Hovory s muzikanty, se zpěváky, ale i se skladateli či s producenty a dalšími tvůrci nových i legendárních nahrávek přiblíží specifický svět hudebních alb a audioknih.

V obou podcastových řadách se odráží, že Supraphon je živým organismem, kde se stále něco zajímavého děje. Vyprávění se točí nejen o aktuálních novinkách a zajímavostech, ale také připomíná různá výročí. Nové epizody Supraphon podcast a Supraphon Vivace podcast se objevují střídavě vždy v pondělí na všech dostupných podcastových platformách.

Průvodci prvních dílů jsou zkušení publicisté Tomáš Pilát a Marek Šulc, které dále doplní různé osobnosti, jež v Supraphonu přímo působí nebo s ním spolupracují. V rámci již zveřejněných epizod Supraphon podcast můžete slyšet rozhovory s populární zpěvačkou Dashou, se swingovým zpěvákem Janem Smigmatorem či s vokální formací 4 Tenoři. Zaujme i povídání s Martinem Kláskem o historii Divadla Spejbla a Hurvínka.

Od pondělí 18. ledna nabízí Supraphon podcast rozhovor hudebního publicisty a producenta Supraphonu Karla Deniše s legendou českého rocku Vladimírem Mišíkem (na snímku). Na pondělí 25. ledna se chystá podcast s Naďou Dvorskou, producentkou audioknihy Korespondence Boženy Němcové, která vyšla u příležitosti minisérie Božena, již právě uvádí České televize.

Supraphon Vivace podcast nabízí epizody s klavíristou Janem Bartošem, který hovoří o svém novém albu s dílem Vítězslava Nováka, i o nedožitých devadesátinách legendárního klavírního virtuosa Ivana Moravce. Dále byly zveřejněny rozhovory s hobojistou Vilémem Veverkou a se Smetanovým triem. Ve výhledu je podcast s Doležalovým kvartetem, které nahrálo neznámé skladby barokního skladatele Josefa Myslivečka.

(foto: Lukáš Kadeřábek)