ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 23478 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Support Lesbiens o válkách

0 Redakce 30.5.2011

Do rozhlasového éteru minulý týden vstoupila nová písnička od pražské skupiny Support Lesbiens. Jmenuje se Bombs And Lies a reflektuje probíhající válečný konflikt v Libyi.

„Situaci v Libyi sleduju prakticky čtyřiadvacet hodin denně. Nemůžu si pomoct, ale čím víc zpráv o tomto konfliktu čtu, tím víc si kladu otázku, do jaké míry jde ještě o lidi a do jaké míry jen o ropu. Všude kolem sebe teď vidím jen mocensko-politické boje, bomby a lži. Jsem tím znechucený a to rozhořčení muselo jednoduše ven,“ komentuje okolnosti vzniku skladby zpěvák Kryštof Michal.

Zmíněná píseň  jako první nový singl ohlašuje vydání nového alba Support Lesbiens. To se na trhu objeví 19. září. Skupina na jeho vzniku spolupracuje s Ecsonem Waldesem a vedle deseti skladeb, které vzešly převážně z autorské dílny tandemu Hynek Toman-Kryštof Michal, se na desce objeví i duet se zpěvačkou Tonyou Graves.

Dvě nové písně  kapela představí v koncertní premiéře 23. června na Prague City Festivalu na pražském Výstavišti a následně budou ke slyšení i na všech letních festivalech, které formace letos absolvuje.

Po vydání alba vyrazí  Support Lesbiens na několikaměsíční klubové turné, které již tradičně zakončí v Praze.

tz