ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 8155 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Sunshine a jejich tajemství

0 Redakce 11.11.2008

Kapela Sunshine připravila pro svoje domácí publikum poslední letošní koncert v klubu Roxy. S utajením hosta to ale dlouho nevydržela. Naštěstí.Týden před jejich vystoupením je jasné, že budeme mít čest s londýnskou electro-rockovou čtveřicí Nemo. Pro ty, co tuší jen náznakem, jde prý o největší hudební poklad skrytý  20 000 mil pod povrchem britské metropole. Pro ty co netuší vůbec, pár faktů:

Nemo stáli u zrodu nové vlny elektro kapel přímo v legendárním klubu The System, kde byli tou dobou často k vidění i Chris Corner (IAMX), Graham Coxon (Blur), Robots in Disguise nebo Chikinki. Své první album 5 Min Heroes nahráli už plní zkušeností z anglických klubů v roce 2004, zatím  se však nedočkalo oficiálního vydání. Strávili spoustu  času s prominenty berlínského undergroundu a celých osmnáct měsíců hráli  v malých klubech i na slavném festivalu v Montreaux. Mimo jiné stáli na pódiu po boku Maximo Park, Sneaker Pimps, Client, Imogen Heap nebo Sly and the Family Stone.

Aby toho nebylo málo, během tohoto rozsáhlého turné se Nemo nejednou zastavili i v naší zemi. Kromě vystoupení na  loňském Planet Festivalu v Táboře, stihli produkčně „líznout“ desku kapely  Sunshine Dreamer.

Nebude to tedy náhoda, že je ve společnosti Sunshine uvidíme i nyní! Navíc si Kay a spol. pozvali na svůj poslední pražský koncert i The Fakes, takže je jasné, že se bude jednat o prvotřídní mejdan.

LUCIA DAŇKOVÁ


19.11.2008 – Praha, Roxy, 19.00