ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5859 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Struny dětem zvou na premiéry a další laskominy

0 jsk 24.1.2024

Rodinný festival pro zvídavé děti a hravé rodiče Struny dětem oslaví své patnácté narozeniny o víkendu 22. až 24. března v pražském divadle Minor. Láká na nabitý hudební program napříč nejrůznějšími žánry i divadlo.

Vystoupí vokální sextet Skety, svérázná multižánrová kapela Hm…, zpěvačka Radka Fišarová, beatboxeři Endru a Jen Hovorka, zbrusu nová kapela pro děti i jejich rodiče Rozbal to! nebo Tomáš Liška s kapelou Invisible World, kteří originálně kombinují jazz a world music.

Narozeniny Struny dětem oslaví hned dvěma premiérami. Poprvé mohou festivaloví návštěvníci vidět nové hudebně-divadelní představení Pociť pocit, za kterým stojí klavíristka a skladatelka Beata Hlavenková (na snímku), spisovatelka Ester Stará a režisér Ondřej Nosálek a slibuje laskavého průvodce důvěrně známými emocemi, které se nevyhnou dětem ani dospělým. Druhou festivalovou premiéru připravuje dirigent, skladatel a klavírista Jan Kučera společně s textařkou a básnířkou Hanou Kašákovou a zpěvačkou Markétou Šandovou.

Jejich hudební projekt Šel facír na špacír aneb Songy plné zvláštních slov slibuje nejen pořádnou porci chytlavé muziky, ale i kopec legrace. Na programu nebude chybět ani čerstvá novinka divadla Minor – představení Malá mořská víla v režii Jakuba Vašíčka. Naopak se festivalové publikum v letošním roce rozloučí s Pišlickými příběhy v legendárním podání Ivana Trojana, které měly na Strunách dětem své pevné místo deset let.