ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 27163 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Stormzy vydal očekávané album

0 jsk 17.12.2019

Britská grime jednička Stormzy vydala album, na které se těšila nejen Anglie. Na desce Heavy Is the Head dokazuje, že mu koruna krále ostrovního rapu náleží právem.

Příběh jedné z nejočekávanějších nahrávek roku 2019 se začal psát už letos na jaře, kdy Stormzy vypustil singl Vossi Bop, a pokračoval v létě na festivalu Glastonbury. Poprvé v historii se headlinerem akce stal britský rapper. Stormzy, jehož během koncertu doprovodil i zpěvák Chris Martin z Coldplay, na legendárním pódiu ve tvaru pyramidy potvrdil, že patří k nejtalentovanějším a nejinspirativnějším interpretům současnosti.

Jeho první album Gang Signs & Prayer bylo v roce 2018 oceněno na Brit Awards jako nejlepší britské album a Stormzy za něj získal i titul nejlepšího britského interpreta, když pokořil i vysoce favorizovaného Eda Sheerana. Zrzavému kolegovi mimochodem hostuje na letošním No.6 Collaborations Project a pozval si ho i na svou desku. Za debut se dočkal chvály od hudebních publicistů, nominace na prestižní Mercury Prize i ovací posluchačů. O to napínavější bylo čekání na novinku Heavy Is the Head.

Tagy: ,