ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 8667 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Sto zvířat točí album pro děti

0 jsk 5.6.2013

V nahrávacím studiu Sono začala v květnu pražská skupina Sto zvířat natáčet nové album, které ponese název Tlustej chlapeček se včelou v kalhotách. Děje se tak překvapivě jen několik měsíců poté, kdy se na trhu objevilo dosud poslední album kapely Hraju na klavír v bordelu.

„To nové bude určeno dětem, ale nejen jim. Téma písní pro dítka bylo ve vzduchu už několik let, a to nejen kvůli těm osmnácti dětem, které členové kapely mají,“ říká zpěvák Honza Kalina.

Tomáš Belko vytáhl ze šuplíku texty, které mnohdy vznikly v jeho adolescentním věku, doplnil je několika aktuálními a rodí se nejhravější a nejveselejší album kapely. Pod hudbou na něm bude podepsán pouze Kalina.

Hotové dílo by se mělo objevit na letošním vánočním trhu. Žánrově se na něm kapela výrazně rozkročí, a tak se na něm objeví i styly doo-wap, rumba, valčík nebo vojenský pochod.

Na podzim tohoto roku chystá kapela turné Nekrosongy aneb Písně, které jste nemohli slyšet! (1990-1996). Představí na něm skladby, které vznikly v minulém tisíciletí a mnozí fanoušci kapely je neslyšeli z prostého důvodu – nebyli ještě na světě. Přesto tyto skladby nezemřely a těší se na koncertní provedení. Navíc bude záležet na divácích toho konkrétního večera, které si vyberou a vzápětí uslyší.

Tagy: