ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5043 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Sto zvířat oslaví dvacet let

0 Redakce 10.8.2010

Své dvacáté narozeniny oslaví pražská ska kapela Sto zvířat koncertem 20. října v Malé sportovní hale. Oslavy budou pokračovat na navazujícím turné, které zasáhne například Brno, Pardubice, Plzeň, Hradec Králové, Lomouc, Litomyšl a další města.

Kapela vznikla v roce 1990 jako projekt Jana Kaliny (bicí, zpěv, autor hudby) a Tomáše Belka (tenorsaxofon, texty), kteří právě přišli z vojny a oslovili zpěvačku Janu Jelínkovou. Spolu s dalšími spoluhráči se stali vzápětí nevědomky průkopníky stylů ska a rocksteady u nás.

Ve formaci se během následujících let vystřídalo značné množství špičkových muzikantů (např. Petr Ostrouchov, Arnošt Hanf, Vlasta Bičík, Luboš Krtička, Ladislav Přitasil a další), v současné době zmíněnou trojici doplňují Jan Šobr (kytara), Petr Hostinský (klávesy, zpěv), Martin Líska (trombon), Pavel Herzog (trubka), Jiří Hanzlík (barytonsaxofon), Wilco Wersteeg (basa) a Miki Nop (bicí).

Sto zvířat má za sebou více než 1200 koncertů a festivalů v Čechách, desítky koncertů v Německu, Francii a Švýcarsku a dvouměsíční turné po USA. Během své dvacetileté existence vydala Zvířata sedm řadových alb, DVD Jste normální? a mají na svém kontě účast na bezpočtu kompilací u nás i v zahraničí. V roce 2008 v rámci T-music Tour vyprodala pražskou Lucernu a získala Anděla za album Rozptýlení pro pozůstalé v kategorii Ska & reggae.

tz