ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 26807 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Sto pražských zvonů za válečné oběti

0 jsk 30.8.2023

V neděli 3. září v 18 hodin se v jednu chvíli na deset minut rozezní více než sto pražských zvonů, mezi jinými Týnského chrámu, chrámu sv. Mikuláše nebo katedrály sv. Víta, Václava a Vojtěcha.

Zvonění uctí památku válečných obětí a zároveň symbolicky předznamená výjimečný večerní koncert festivalu Prague Sounds na Pražském hradě, na kterém ve Vladislavském sále ve výjimečném provedení zazní jako tryzna monumentální Válečné rekviem (War Requiem) Benjamina Brittena.

Ikonické hudební dílo dvacátého století provedou symbolicky propojené orchestry PKF – Prague Philharmonia, České filharmonie a Kyjevského symfonického orchestru, Pražského filharmonického sboru a Dětského pěveckého sboru Radost Praha za řízení Lukáše Vasilka. Jako sólisté se představí německá sopranistka Susanne Bernhard, americký tenorista Kyle van Schoonhoven, švédský barytonista Arvid Fagerfjäll a česká varhanice Linda Sítková.

Díky záznamu České televize a evropské kulturní platformy TV Arte Concert se toto silné umělecké poselství z pražské metropole dostane k divákům napříč Evropou.